Dofinansowanie zakupu klimatyzacji (2023) - 5 programów dzięki, którym zaoszczędzisz

Upały co roku dają nam wszystkim we znaki. Lato w pełni i część osób dopiero teraz zaczyna się zastanawiać nad zakupem i montażem klimatyzacji. Niestety ostatnie miesiące życia codziennego dały się odczuć naszym portfelom i zaczynamy wszędzie szukać oszczędności. Pojawia się więc pytanie, czy na zakup klimatyzacji możemy otrzymać jakiekolwiek dofinansowanie?

Obecnie w Polsce mamy kilka programów, z których ( pod pewnymi warunkami ) możemy skorzystać i zmniejszyć koszty inwestycji jaką jest zakup i montaż klimatyzacji. Poniżej przedstawimy Wam najważniejsze zasady tych programów i być może okaże się, że któryś nich idealnie pasuje do Was.

Czyste powietrze

Jeden z najpopularniejszych obecnie programów i chyba z najłatwiejszymi do spełnienia warunkami. Przeznaczony dla właścicieli lub współwłaścicieli domów jednorodzinnych. Dofinansowanie możemy otrzymać, gdy: ⁃ zdecydujemy się na wybór urządzenia z funkcją grzania ( a taką funkcję ma zdecydowana większość urządzeń oferowanych przez producentów ) ⁃ wybrane urządzenie musi mieć klasę energetyczną, conamniej A+ i znajdować się na Liście Zielonych Urządzeń i Materiałów ⁃ dochód na osobę w naszym gospodarstwie nie przekracza określonych kwot ( 1564 zł w gospodarstwie wieloosobowym i 2189 zł w gospodarstwie jednoosobowym ) Dotacja o jaką możemy się ubiegać to: ⁃ 40% kosztów inwestycji, ale nie więcej niż 4400zł ⁃ maksymalnie do 70%, do kwoty 7800zł

Moje ciepło

To kolejny rządowy program dopłat do zakupu i montażu pomp ciepła, a więc i klimatyzacji z funkcją grzania. Niestety kolejny program przeznaczony dla właścicieli domów jednorodzinnych. Tu w grę wchodzą tylko domy spełniające określone warunki – mowa o domach nowych, o podwyższonym standardzie energetycznym. Dopłatę jaką można uzyskać to nawet do 30% kosztów inwestycji, ale w przypadku posiadaczy Karty Dużej Rodziny – do 45%. Są to kwoty w przedziale od 7 do 21 tysięcy zł.

Mój prąd 5.0

Nowość jeśli chodzi o programy dopłat. W obecnej wersji pojawił się dopiero w kwietniu 2023. Program znowu przeznaczony dla właścicieli domów, ponieważ pojawiają się tu warunki możliwe tylko do spełnienia przez właścicieli tego typu budynków. Klimatyzator, na który się zdecydujemy musi działać na zasadzie pompy ciepła powietrze-powietrze ( z funkcją grzania ) i spełniać wymogi stawiane przez NFOŚiGW.

Ciepłe mieszkanie

Jedyny program przeznaczony dla mieszkańców budynków wielorodzinnych. Jest to program dopłat, który ma zachęcić właścicieli do wymiany nieefektywnego źródła ciepła służącego do ogrzewania lokalu i:

Adhon Białystok Klimatyzacja i Wentylacja Kuchnia

Jak jeszcze możemy Ci pomóc?

+48 515 819 308

Powrót do artykułów →